wtorek, 31 lipca 2012

Aktualizacja

Tak jak można było przewidzieć, to co się obecnie dzieje wokół T-ARY to jedno wielkie piekło. Współczuję, niezależnie od tego, kto zawinił (a pewnie nikt tam bez winy nie jest).


Artykuł o całej sprawie znajduje się tutaj.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak:

 1. T-ARA się nie rozpadają, tylko po koncercie 1.08. bezterminowo zawieszają działalność, by dać ochłonąć opinii publicznej i sobie (http://www.soompi.com/2012/07/31/t-ara-to-indefinitely-suspend-activities)
 2. powstała w sieci petycja, by rozwiązać grupę. Jej twórcy mierzą w zebranie 100 tys. podpisów. Na razie mają ich 36,281 (przynajmniej na dziś, na godziny południowe koreańskiego czasu). Nie znaczy to jednak, że faktycznie grupa zostanie rozwiązana, nawet jeśli jakimś cudem znalazłoby się tyle chętnych do podpisania się. To tylko pobożne życzenia zakładających petycję. Ostateczna decyzja i tak leży w rękach władz CCM (http://www.soompi.com/2012/07/30/a-petition-for-t-aras-disbandment-has-started-online/)
 3. Co chwilę pojawiają się nowe doniesienia i rewelacje o tym, że dziewczęta jednak znęcały się nad Hwayoung. Co do ich wiarygodności…
 4. Szef CCM, Kim Kwang Soo, napisał wczoraj na swoim tweeterze (po angielsku!):
Ostatnie zachowanie Hwayoung postawiło Core Contents Media trudnej w sytuacji. Z tego powodu byłem zmuszony rozwiązać z nią kontrakt. Jednakże, jeśli Hwayoung przeprosi za swoje zachowanie, będę rozmawiał z moimi współpracownikami i dziewczętami z zespołu o możliwości jej powrotu do T-ARA. Jednak nim to się stanie, jest ważne, by [Hwayoung] wzięła na siebie odpowiedzialność za swoje czyny.(http://www.soompi.com/2012/07/31/core-contents-media-ceo-tweets-if-hwayoung-apologizes-i-will-discuss-the-possibility-of-her-return-to-t-ara/)

Jedyne co mogę radzić na tę chwilę, to nie zagłębiać się za mocno w temat i nie śledzić wyskakujących z każdą sekundą nowych doniesień, bo na razie to jedno wielkie szaleństwo pogoni za sensacją. Trzeba poczekać, aż się co nie co sprawa uspokoi. T-ARA odniosły zbyt wielki sukces, by tak łatwo się rozpadły, więc spokojnie.

P.S. Jak się czegoś sensownego dowiem, to dam znać!

10 komentarzy:

 1. Brać popcorn i oglądać przedstawienie!
  To ja mam tyle do powiedzenia ^^.

  OdpowiedzUsuń
 2. No i dobrze, że zrezygnowano z dalszych występów, niech dziewczyny trochę odpoczną (choć pewnie o to teraz będzie trudno przez to całe piekło, ale przynajmniej może fizycznie trochę odsapną). Ja mogę poczekać do przyszłego roku na kolejny album, ale niech chociaż kontynuację dramy z "Day by Day" wydadzą (tyle tylko, że chyba tam miał być promowany nowy utwór, więc może być ciężko). A do czasu powrotu (oby) mamy jeszcze grupę-siostrę - Gangkiz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta drama staje się coraz lepsza z każdą minutą xDDDD
  Co do śledzenia całej historii, to polecam forum Allkpop XD Niektóre tematy naprawdę powalają xD
  A teraz wybaczcie, idę po zapas popcornu na następny tydzień :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "“Since we’ll be focusing on our next album promotions, we haven’t scheduled any new activities at this point." Czyli jak rozumiem, zawieszają póki co aktywność (czyli zaplanowane występy), a album (czy tam piosenkę) przygotowywany na sierpień zamierzają wydać (przynajmniej póki co).

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję ci, droga walerianko, że śledzisz aferę T-ary. Ja wymiękłam po którymś z kolei artykule na allkpop'ie, dlatego też definitywnie zamykam moje poszukiwania na ten temat. Osobiście również jestem zdania, że zespół nie zostanie rozwiązany. Niewielka wytwórnia, jaką jest Core Contents Media, osiągnęła wielki sukces, kiedy tworzyła T-arę i chociażby internauci zebrali 1000000 podpisów, dyrektor generalny z pewnością nie unicestwi zespołu.

  Słowa Kim Kwang Soo z lekka mnie zdziwiły. Albo się członkinię bezapelacyjnie usuwa, albo nie nagłaśnia się sprawy i piosenkarka zostaje w grupie. W ogóle to mnie to dziwi - najpierw ją wywala (mówiąc, że zespół jak i ludzie, którzy zajmują się T-arą nie są w stanie współpracować z Hwayoung), a potem cofa swoje zdanie (jeśli piosenkarka przeprosi i dojrzeje). Tak się teraz zastanawiam (oczywiście, to tylko wolne przypuszczenie), czy przypadkiem coś takiego nie miało głębszego dnia i czy to nie sposób promocji zespołu. Jestem bardzo ciekawa jak się sprawy potoczą...

  OdpowiedzUsuń
 6. W zasadzie to nie mam pojęcia o co tak właściwie chodzi. :D Ale to chyba nikt nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koreański showbiznes jest zdecydowanie nie na moje nerwy...
  -pozdr.ala:*

  OdpowiedzUsuń
 8. Znalazłam bardzo ciekawy i wiarygodny artykuł. Pomyślałam, że może Was to zainteresuje, dlatego podaję link: protect-hwayoung.tumblr.com/post/28482641381/the-complete-and-full-explanation-of-t-aras ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli dziewczyny nie znęcały się nad Hwayoung, to na pewno nie była ona zbytnio lubiana. Więc w te "bullying" plotki jestem w stanie uwierzyć. Chociaż akcja z palcem w oko dla mnie wygląda na zwykły przypadek xDDD Nikt się nie interesuje reakcją tej, która włożyła palec (o Boże jak to brzmi xDDDDDDDDD).
   youtube.com/watch?v=gAMZtudhQ3k

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...